London. Jälle. Ikka ja jälle.||London. Again. Again and again.

ma ei väsi sellest linnast. ma tean-ma tean. alles käisid, alles rääkisid, alles jagasid pilte ja lugusid. ma olen kuulnud mitmeid arvamusi, on neid, kellele london üldse ei meeldi ega sobi, on neid, kes leiavad, et London on täitsa hea koht… ja siis on minusugused, kes armastavad londonit.


i never get tired of this city. i know-i know. i was here couple of months again, i talked about it…shared the photos and stories… i’ve heard different opinions on london – there are people, who dislike the city, then people, who think that london is quite alright… and then there is me… the one who is crazy about the city.

tegelikult meeldib mulle inglismaa üleüldiselt. see on koht, kus mu meel puhkab. ma ei mäletanud siin mõned kuud tagasi, kui väga tegelikult inglismaa mulle korda läheb. kuigi olin enne seda ju päris mitu korda eri linnu külastanud. aeg kulutab mälestusi, seetõttu tuleb neid värskendamas käia. sel korral võtsime selle tee jalge alla sandraga. kuna ma olen planeerija, siis mõtlesin sel korral jagada mõningaid nippe-trikke-mõtteid, kuidas reis enda jaoks sujuvaks ja lihtsaks teha.

esiteks. osta rongipilet lennujaamast londonisse ja tagasi pikalt ette ära. mina tegin seda siin: https://www.stanstedexpress.com ja sain väga soodsa pakkumise. ma tean, et paljud eelistavad bussireisi – see on ka odavam -, aga mu hell süda läheb usjatest teedest kergesti pahaks. seega eelistan kindlasti rongi, kus reis on otse ja sujuv. pealekauba saad kohe kenasti kesklinna Liverpooli rongijaama, kust on hea metrooga edasi liikuda. kiire ja mugav!

teiseks. kasuta nt tripadvisorit, et söögikohti leida… mina kasutan enamasti instagrami, kuhu siis piirkonna hastagina sisse trükin ja noh… pilt ütleb ju rohkem kui tuhat sõna. nii leidsin paar kuud tagasi enda jaoks wulf and lambi, mis on tõesõna mu lemmiksöögikoht londonis. isegi mu sõpradele lihasööjatele on see koht peale läinud. minu jaoks on see ideaalne, saan seal täiel rinnal taimetoitlane olla.


to be quite honest – i love england as a whole. this is somehow a place, where my mind is at rest. i wondered couple of months ago, how i had forgotton this aspect (still don’t know). i had visited different places and cities in england before, but time erases the memories… which means i had to refresh them. this time with sandra. as i love planning, i have couple of suggestions for everyone to make the journey easier and smoother.

firstly, buy a ticket from stansted to london in advance (its much cheaper like this). i did it here: https://www.stanstedexpress.com. i know that many of you prefer bus to train (its cheaper as well), but my stomach can’t take the curvy roads of england and i could feel sick really fast (and furious). this is why i love travelling by train. in addition you reach liverpool station which has wonderful connections (underground etc). easy.

secondly, use tripadvisor to find places where to eat… although i usually use instagram. i type in the area im in and food (with hashtags, of course) and then this wonderful app provides me with the pictures of wonderful places. as you all know, photos speak louder than words (or something). this is how i found wulf and lamb, a wonderful vegan place, couple of months ago. i swear – this is my favourite eating place in london. even my friends, who eat meat, enjoy this place. to me it is perfect – i can practice my vegetarianism there wholeheartedly.

fullsizeoutput_42c5
kuule… siin läheduses on wulf and lamb… ja sinna me suundusimegi!||hey… wulf and lamb is just around the corner… and this is where we headed to.
fullsizeoutput_42c8
võttis pisara silma.||made me cry a bit (is spicy).

fullsizeoutput_42cefullsizeoutput_42d0fullsizeoutput_42d1fullsizeoutput_42d4fullsizeoutput_42d6fullsizeoutput_42d7

veel mõned mõtted ja soovitused. kui lähete londonisse paariks päevaks, soetage endale viie naela eest oyster-kaart, laadige sinna raha peale ja saate mööda londonit lustida. see teeb ühistranspordi kasutamise lihtsamaks ja ka soodsamaks. kui sõidad bussi või trammiga, maksate terve päeva reisimise eest 4,5 naela.  kui metrooga (lisaks busside ja trammidega jms), siis on hind väheke krõbedam, aga peatub 6,8 peal (1-2 tsoonis). vähemalt nii olen mina asjadest aru saanud. proovi tipp-ajal (on peak) mitte reisida – siis on jällegi ühistransport kallim.


some other thoughts and suggestions. if you go to london for couple of days, buy an oyster card (its five pounds), put money on it and enjoy london. this makes using public transport very easy and cheap. if you travel only by bus, its around 4,5 pounds. if with a metro (and buses), then its a bit pricier: 6,8 pounds (zone 1-2). this is how i’ve understood this system. try not to travel on peak – its more expensive then.

“The off-peak capping period is:

  • After 09:30 on Monday to Friday and
  • All day on Saturday, Sunday and Bank Holidays”

(https://tfl.gov.uk/fares-and-payments/oyster/using-oyster/price-capping)

oysteriga sõites registreeri algus ja lõpp. ära jäta kuskil see registreerimata. meil juhtus camdenis nii, et osa väravaid oli läinud katki, mis tähendab, et me ei saanud sealt välja ega registreerida lõpppunkti. siis ronisin sinna tagasi ja palusin siiski võimalust see registreerida. kui su kaardil pole algus- ja lõpppunkti, saad trahvi. korraliku trahvi sealjuures!


if you travel with an oyster card, you have to register where your journey starts and where it ends. do not leave it unregistered! we had an issue in camden, where some of gates were broken, so we could not register our cards there. i had to go back in and use another gate to get it registered. if you do not do this, you’ll get a fine. and it is not a fine fine, it is a big fine.

fullsizeoutput_42dbfullsizeoutput_42ddfullsizeoutput_42e1

fullsizeoutput_42e2
tegime sandraga teed ja sõime küpsetisi. kusjuures, need olid üsna maitsvad! kuigi kreem lendas mulle pükste peale, mis tähendas, et ajasin näost sisse tühja tuuletaskut… aga see oli siiski minu süü, seega ei vingu.||we ate pastries in the evening. by the way, they were pretty good… although all the cream from one of the profiteroles landed on my pants… so i just ate the case of one of the profiteroles. no worries.
fullsizeoutput_42ea
mu hommikusöök.||my breakfast.
fullsizeoutput_42ee
sandra ootab oma printsi. ma ei tea… meghanil läks sellise pildiga õnneks…||sandra is waiting for a prince… i dont know… meghan did really good with a similar photo…

fullsizeoutput_4384

fullsizeoutput_4383

fullsizeoutput_42f8
jäime jõhkramat sorti paduka kätte, mis ei tahtnud lõppeda. ostsime endale kuue naela eest vihmavarjud, aga ka need ei tahtnud meile sooja ja varju pakkuda. costa seevastu pakkus meile ühe cappuccino, mis oli põhimõtteliselt mu näo suurune. ja ühe juustusaia pistsin ka pintslisse, sest et elu!||we faced rain, which did not want to end. we had to buy umbrellas (six pounds!), but they did not do enough. so we had to visit costa, drink some cappuccinos (which were served in cups that were basically the size of my face). i ate a sandwich and enjoyed life.
fullsizeoutput_42fa
briti muuseumi eri.||british museum.

fullsizeoutput_42fbfullsizeoutput_42fdfullsizeoutput_42fefullsizeoutput_4301fullsizeoutput_4302

fullsizeoutput_4306
soho.
fullsizeoutput_438b
ma püüan iga kord siit üks-kaks-kolm muffinit osta. need on lihtsalt imelised!||i always try to buy couple of cupcakes from here, they are spectacular!

fullsizeoutput_430cfullsizeoutput_438a

et kus käia ja mida vaadata? ma viin tavaliselt inimesed ikkagi kõiki neid turistilõkse vaatama, mille poolest london tuntud on. kas või kaugelt. ja kas või korra. aga on nähtud ja tehtud. aga ennekõike soovitan lihtsalt mööda londonit hulkuda. soho on äge koht, palju huvitavaid poode ja lahendusi. camden town on ka kihvt koht, kus jalutada, mõtiskleda, istuda… briti muuseum on enamasti ka kihvt koht, sel korral oli aga rahvast nagu murdu. pisut liiga palju. eks sättisime oma minekut valele ajale. aga! kindlasti valmistuge selleks, et teie kott otsitakse läbi enne muuseumi!

mulle meeldib iga kord ka kensingtoni ja chelsea piirkonnas jalutada. ilus, puhas ja armas. alati ei olegi vaja minna kuskile hullupööra turiste mängima, vahepeal piisab sellest, kui lähed istud kohalikus kohvikus või pubis. räägid juttu, oled niisama, naudid olemist.


so… where to go and what to do? i usually take all my friends to see the sights. you dont have to go close, you can enjoy them from distance as well. i recommend to enjoy london for what it is – just walk the streets… soho is a cool place, with lots of fun shops and cafés. camden town is a fun place as well, you can walk around, sit on the riverbank and think… british museum is usually quite awesome as well, but this time it was too crowded. maybe we could have gone on different time… who knows. by the way, your bags are searched through before entering the museum.

i love walking around in kensington and chelsea. it is a clean, beautiful and cute area. you don’t always have to search for the sights, you can find a local pub or a café and sit there. just talk and enjoy the environment.

fullsizeoutput_430e
see kuju on green parkis ja pühendatud teise maailmasõja kangelastele.||this statue is in green park and is dedicated to heroes of the second world war.

fullsizeoutput_430ffullsizeoutput_4310

fullsizeoutput_4317
see, mu sõbrad, on vegani oreo muffin. mu lemmikkoogipoest: crumbs and doilies. äge väike pood sohos, mille teisel korrusel neid maitsvaid teoseid toodetaksegi.||this my friends is a vegan oreo cupcake from crumbs and doilies (another one of my favourites!). it is a small shop in soho.
fullsizeoutput_4318
unicorni muffin. vist.||i think it was an unicorn cupcake. i think.

fullsizeoutput_431efullsizeoutput_4320

fullsizeoutput_432c
camden town. see on koht, kus päevasest olemisest jääb väheks… kahestki… ehk kolmestki! nii palju värvi, sära, sillerdust ja rahvast.||camden town. you need more than a day… no two days… maybe even three… to experience it all. how it shines and glistens… look at all the colours. and the people!

fullsizeoutput_432d

fullsizeoutput_4392
sandra proovib juba kübaraid, harry.||harry, sandra is already trying on some hats.
fullsizeoutput_4332
sandra ja amy.

fullsizeoutput_4338

fullsizeoutput_433f
need on falafelid koos salatiga. niii maitsev! pildil ei tundu ehk niiiii isuäratav, aga uskuge mind… see oli!||it was so good. falafels on top of a salad. so tasty! (it might not look that good in this photo, but trust me, it was good!)
fullsizeoutput_4343
onu kõrvallauas sõi kala ja friikartuleid.||a man ate chips and fish next to us.
fullsizeoutput_4348
olen rõõmus tüdruk, kui süüa antakse.||im really-really happy, when people give me food (that does not contain any type of meat).
fullsizeoutput_434c
selle peale sõime ühed saiakesed ka. minu oma oli pistaatsia ja maasikaga. jäälatte võtsime ka. võimas, ma ütlen.||after the salad we ate donuts, mine is with strawberry and pistachio (vegan). it was alright. we had some ice lattes as well.

fullsizeoutput_438e

fullsizeoutput_434d
sandra saiakest ma ei mäleta. mu mälu järgi oli midagi sidruniga. tema oma maitses paremini!||sandra had a donut as well, i dont remember with what… with lemon, i guess. i think it was tastier than mine.
fullsizeoutput_4350
see on camden.||this is camden.

fullsizeoutput_4354fullsizeoutput_4356fullsizeoutput_435afullsizeoutput_435b

fullsizeoutput_439d
britule.||for brit.

fullsizeoutput_435c

mis on camdeni külastamise plussid: sa näed tõeliselt värvilist elu, seal on nipetnäpet täis poed, ülimaitsev ja soodne söök, väga huvitav kultuuriline käik. miinuseks loen vast vaid seda, et väga palju rahvast rühib mööda tänavaid. suisa nii palju, et pead vahepeal autoteel kõndima. meie sandraga käisime hommikupoolikul seal, siis oli rahvast vähem (kui näiteks siis, kui heleriga sinna jõudsime). eks see ole maitseküsimus: kuidas keegi soovib, mulle lihtsalt rahvarohked kohad peale ei lähe. alla ka mitte. ent sellegipoolest usun, et käi pigem camden townis ära kui nt oxfordi shopingu tänaval.


why visit camden? you see a life that is beyond colourful, there are fun little shops, very tasty and cheap food, and it has a different cultural space than rest of the london. a negative side could be that there are usually a lot of people wondering on the streets. we visited camden during the morning time, so there were not that many people, so it was quite enjoyable. it is a matter of taste: i just dont like crowded places, they make me feel uncomfortable. but i recommend to visit camden town and skip oxford street (the shopping area).

fullsizeoutput_435d
sild? mis sild?||i don’t see any bridges…
fullsizeoutput_4363
see sild. tower bridge.||oh. that one. thats a tower bridge.
fullsizeoutput_4369
ilus inimene.||a beautiful person.
fullsizeoutput_436f
see on nüüd buckinghami lossi lähistel. suunaga 10 downing streeti poole.||this is near buckingham palace… i think i was trying to look for 10 downing street from here.
fullsizeoutput_4371
lill. selle pildi tegin mõeldes pillele.||a flower for pille.
fullsizeoutput_4373
seesama onu on ikka veel samas kohas. see, kellest ma ka eelmises postituses pajatasin.||this is a man who i found last time i was in london. he is still there!

fullsizeoutput_4398

fullsizeoutput_4399
st paul’s cathedral.
fullsizeoutput_439a
selliste kelmikate sõnade peale tuli naiiv meelde.||this reminds me of naiiv.
fullsizeoutput_439f
õhtul tee.. ja koogikesed.||tea and cake in the evening.
fullsizeoutput_4375
kensingtoni ja chelsea piirkonda sulandus sandra küll hästi sisse.||sandra fits in so well with the chelsea and kensington area.
fullsizeoutput_4379
taimetoitlaste inglise hommikusöök. ei olnud kõige parem. aga täitis kõhtu küll hullusti.||this is a vegetarian english breakfast. was not that good, but it filled my stomach…
fullsizeoutput_437d
normaalsete inglise hommikusöök.||this is an english breakfast for normal people.
fullsizeoutput_4380
signe hommikusöök.||this is a breakfast for signe.

IMG_7332

fullsizeoutput_4381
jõudehetkel viimaseid plaane paika sättimas.||resting before the last walk around chelsea and kensington.
IMG_7349
meie piirkond.||our area.
fullsizeoutput_41e9
seinamaal.||a painting.
fullsizeoutput_43a5
sandra ja ta kübarad, valmistub aristokraatlikuks eluks ette lihtsalt.||sandra is getting ready for the life in the castle.

IMG_7337IMG_7338

fullsizeoutput_43a9
ginger shot. sest et… meil mõlemal lõi mingi asi nina täiesti umbe… arvasime, et äkki oleme haigeks jäänud. see shot nüüd terveks küll ei teinud… aga mingi pseudoefekti äkki kutsusime siiski esile.||a ginger shot, because we had problems with stuffed noses and we thought we had fallen ill. this shot did not make us feel much better, but maybe there was a slight pseudo effect?
fullsizeoutput_4326
ei. ei. ei eksi. vist. ei. jah. oot.||no we are on the right track… yes.. we are.. i think. wait. no… ah. yes! oh wait.
IMG_7378
chelseas leidub selliseid pärleid küll ja veel.||beautiful chelsea.
fullsizeoutput_43ac
mõtlesime üheskoos, et kaua ma ikka eesti ja inglismaa vahel tiirutan…||why travel back to estonia…
IMG_7377
…parem juba kolin sisse.|…when i could move in right away!

fullsizeoutput_43b4

muidugi tasub silma peal hoida lennupiletite pakkumistel ja loomulikult ka sellel, missuguseid kampaaniaid teevad hotellid-apartmendid londonis. mõnel juhul saad ülisoodsa paketi kokku, siis on vaid vaja jalad selga võtta ja ära käia. ja ma tõesti soovitan seda teha, sest vahepeal on vaja… lihtsalt… ära käia, et oleks parem ühe koha peal olla. varsti katsetan selle oma vennapoegadega ka ära, eks siis saan teid kõiki jälle valgustada… kuidas läks.


keep an eye on different offers and sales. just browse through some offerings and believe me, you shall be able to book a budget travel that feels very luxurious. just take a trip somewhere! i recommend it. sometimes we just need to step away… to come back and enjoy our lives on the spot. soon i’ll be travelling to london with my nephews, then i’ll write a story how it was travelling with children.

S.

5 kommentaari “London. Jälle. Ikka ja jälle.||London. Again. Again and again.

  1. … loen ja loen ja nii huvitav on… ja siis peatus pilk fotodel… etskae … 😀 Signe sina 😀 ! Seega tervitused sulle!!!

    1. esiteks, mulle teeb heameelt, et on huvitav! siis on sest blogist midagi kasu ka! JA OLENGI MINA, ja! pigem ikka teen pilti… aga paarile sattusin peale ka 🙂 tervisi!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s